Aktualności

Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK zorganizowało Festyn Historyczny „Walczącym o niepodległość”. Odbył się on w sobotę 15 września w godzinach od 11 do 18 w Kuklówce Radziejowickiej w Muzeum Lwowa i Kresów.

Muzeum Lwowa i Kresów (jako współorganizator) zaprasza na Festyn Historyczny „Walczącym o niepodległość”, który odbędzie się w godzinach od 11:00 do 18:00 15 września w Kuklówce Radziejowickiej, Biniszewicze 4.

Chrystus Zmartwychwstał!

Niechaj ta Dobra Nowina napełni Wasze serca wielkanocną radością!

Muzeum Lwowa i Kresów

Fundacja Lwów i kresy Południowo-Wschodnie i Muzeum Lwowa i Kresów zorganizowały uroczystości w związku z 99.Rocznicą Orląt Lwowskich oraz Odzyskania Niepodległości.

W Muzeum Lwowa i Kresów, prowadzonym przez Fundację Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie w Kuklówce otwarta została wystawa pt. „Żołnierze AK – Pamięć i Chwała”. Na otwarcie wystawy przybyli kombatanci ze Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

Dnia 28 paździenika 2017 roku w Muzeum Lwowa i Kresów zostanie otwarta stała wystawa poświęcona żołnierzom Armii Krajowej.

Zapraszamy na godzine 15.00 do siedziby Muzeum w Kuklówce Radziejowickiej.

O godz. 17.00 spotkanie młodzieży z Kombatantami.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie przypomniała w ostatnią niedzielę operację wojskową podjętą przez oddziały Armii Krajowej przeciw wojskom niemieckim w końcowej fazie okupacji niemieckiej, bezpośrednio przed wkroczeniem Armii Czerwonej, nazywaną Akcją „Burza”. Rozkaz do jej rozpoczęcia wydał w listopadzie 1943 r. komendant główny Armii Krajowej gen. Tadeusz Komorowski. 73 lata temu, rozkaz do jej zakończenia wydał gen.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie uczciła bohaterów Powstania Styczniowego. Spotkanie odbyło się w 154 rocznicę Bitwy pod Mełchowem, stoczonej 30 września 1863 roku pomiędzy powstańcami styczniowymi płk. Zygmunta Chmieleńskiego a siłami rosyjskimi, zakończonej zwycięstwem Powstańców.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie po raz kolejny uczciła ofiary sowieckiej agresji  na Polskę we wrześniu 1939 roku. Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie w intencji obrońców Ojczyzny poległych i pomordowanych na Wschodzie. Mszy św. przewodniczył Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej, JE Abp Henryk Hoser. W czasie Mszy św.

Pod koniec października 2017 roku w Muzeum Lwowa i Kresów otwarta zostanie wystawa stała „Żołnierze AK – Pamięć i Chwała”.

Wykonanie: najlepszemedia.pl