Aktualności

Fundacja Lwów i kresy Południowo-Wschodnie i Muzeum Lwowa i Kresów zorganizowały uroczystości w związku z 99.Rocznicą Orląt Lwowskich oraz Odzyskania Niepodległości.

W Muzeum Lwowa i Kresów, prowadzonym przez Fundację Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie w Kuklówce otwarta została wystawa pt. „Żołnierze AK – Pamięć i Chwała”. Na otwarcie wystawy przybyli kombatanci ze Stowarzyszenia Łagierników Żołnierzy Armii Krajowej.

Dnia 28 paździenika 2017 roku w Muzeum Lwowa i Kresów zostanie otwarta stała wystawa poświęcona żołnierzom Armii Krajowej.

Zapraszamy na godzine 15.00 do siedziby Muzeum w Kuklówce Radziejowickiej.

O godz. 17.00 spotkanie młodzieży z Kombatantami.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie po raz kolejny uczciła ofiary sowieckiej agresji  na Polskę we wrześniu 1939 roku. Uroczystości rozpoczęła uroczysta Msza św. w Bazylice św. Krzyża w Warszawie w intencji obrońców Ojczyzny poległych i pomordowanych na Wschodzie. Mszy św. przewodniczył Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej, JE Abp Henryk Hoser. W czasie Mszy św.

Pod koniec października 2017 roku w Muzeum Lwowa i Kresów otwarta zostanie wystawa stała „Żołnierze AK – Pamięć i Chwała”.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów po raz kolejny organizują uroczystości upamiętniające ofiary sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku. Z tej okazji w piątek 15 września 2017 roku o godzinie 19:00 w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 3 odbędzie się Masza św.

W środę 31 maja, w przeddzień Dnia Dziecka odbyła się we Dworze Kresowym w Biniszewiczach Lekcja Historii, którą poprowadziła w pomieszczeniach Muzeum Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich pani Aleksandra Biniszewska.

Zmartwychwstały Chrystus zwyciężył śmierć i otworzył nam bramę zbawienia. Miejmy odwagę i wytrwałość podążać za Jego przykazaniami w pokonywaniu codziennych przeszkód.

Życzy Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów.

Muzeum Lwowa i Kresów zaprasza i poleca spektakl „Ballada o Wołyniu” w reżyserii Tomasza Antoniego Żaka. Zostanie on zaprezentowany 3 marca w piątek o godzinie 19:00 na Scenie Ołtarzew przez tarnowski teatr Nie Teraz.

Stowarzyszenie „Saski 2018” zaprosiło Muzeum Lwowa i Kresów na spotkanie poświęcone złamaniu szyfrów Enigmy. Spotkanie odbyło się w Domu Polonii przy Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Na parterze goście mogli obejrzeć wystawę czasową „ Służby specjalne II Rzeczypospolitej” oraz oryginalny egzemplarz niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma.

Wykonanie: najlepszemedia.pl