Media o Muzeum

W numerze 26 tygodnika „Niedziela” z dnia 17 lipca 2016 roku ukazał się tekst pana Witolda Dudzińskiego pod tytułem „Dwór na Kresach”. To efekt wizyty autora w Muzeum Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Kuklówce Radziejowickiej koło Grodziska Mazowieckiego. Muzeum mieści się we dworze kresowym państwa Aleksandry i Bogdana Biniszewskich, zrekonstruowanym na wzór domostwa pradziadków pani Aleksandry.

20 czerwca 2015 roku w Legnicy odbył się koncert „Kresowi Karaimi na Dolnym Śląsku”. Został on zorganizowany przez Fundację Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie, Muzeum Lwowa i Kresów, Stowarzyszenie Kulturalne „Krajobrazy” w Legnicy oraz Dolnośląskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Legnicy – Zamek Piastowski.

Zaprezentował się gościom karaimski zespół folklorystyczny „Dostłar”, melodie karaimskie w aranżacji Hanny Turonek grał zespół: flecistka Hanna Turonek, Ryszard Borowski - flety, instrumenty perkusyjne, Agnieszka Cypryk - skrzypce, Rafał Grząka – akordeon, Krzysztof Lenczowski – wiolonczela.

Felieton jaki ukazał się w Gazecie Warszawskiej nr 46(387) z 14-20 listopada 2014r.

Serwis internetowy „Życie Żyrardowa" pod datą 2014.05.06 zamieścił relację z patriotycznej majówki w Radziejowicach. Wzięła w niej udział dyrektor Muzeum Lwowa i Kresów w Kulkówce Radziejowickiej, pani Aleksandra Biniszewska.

W sobotę, 3 maja, w Radziejowicach odbyły się uroczystości związane z Świętem Konstytucji 3 Maja. W kościele parafialnym odprawiono mszę z okazji Święta Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i 223. rocznicy Konstytucji 3 Maja. Oficjalne uroczystości odbyły się w Centrum Kultury „Powozownia”.

Wykonanie: najlepszemedia.pl