Książka Lucyny Kulińskiej w trzech tomach podaje relacje uratowanych i ocalonych dzieci z lat 1942-45 z Wołynia i Wschodniej Małopolski. Fakty podawane we wspomnieniach zostały potwierdzone dokumentami odnalezionymi w archiwach.

W świąteczny czas przedstawiamy ciekawą książkę ze zbiorów Muzeum Lwowa i Kresów.

Jest to wydany w 1989 roku przez Wydawnictwo „Epoka” zbiór kolęd patriotycznych od 1830 roku do dziś.

Wyboru utworów – nowych kolęd do melodii tych znanych oraz wierszy mających charakter kolęd – dokonało małżeństwo Hanny[1] i Witolda[2] Szymanderskich.

Biblioteka Kresowa

Wydawnictwo TRIO, 2015 rok

TRYHUBOWA

Niezwykła, fascynująca opowieść o polskim losie. Poznajemy dzieje bohatera od dzieciństwa, które przypadło w czasach stalinowskich, aż po lata współczesne.

LWOWSKA NOC

Pierwsza na polskim rynku powieść o Lwowie, której akcja toczy się w latach 1939–1946, kiedy Lwów należał jeszcze do Polski.

SCENARIUSZE SYBERYJSKIE

Zbiór niezwykłych opowieści filmowych poświęconych wybitnym polskim zesłańcom XIX wieku, którzy rozsławili imię Polski w czasach, kiedy nie było jej na mapach świata.