Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie rozpoczęła kolejną edycję akcji edukacyjno-społecznej „Książki dla Polaków na Wschód”. Od 2014 roku polskie ośrodki na Kresach są zaopatrywane w polskie książki. Po raz pierwszy w tym roku Fundacja otrzymała zapotrzebowanie na polskie książki z kilku ośrodków z Syberii.

Od początku akcji Fundacja zakupiła i dostarczyła do polskich ośrodków na Wschodzie prawie 10 tys. książek. Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie wyposaża polskie ośrodki na Kresach w nowe  książki z różnych dziedzin. Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie założyła już  kilkanaście  bibliotek na Kresach. W tym roku do Fundacji wpłynęły zapotrzebowania na polskie książki z kilku ośrodków na Syberii.

Dostarczenie polskich książek na Syberię jest dużym wyzwaniem logistycznym dla Fundacji ze względu na odległość dzielącą Polskę od Syberii. Ta i następne edycje akcji będą uwzględniać potrzeby ośrodków syberyjskich.

Akcja jest możliwa dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, m.in.  Fundacji PZU, która wspiera akcję od samego początku, Banku Zachodniego WBK, Centralnej Biblioteki Wojskowej i Miasta Grodzisk Mazowiecki.