Węzeł

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów po raz kolejny organizują uroczystości upamiętniające ofiary sowieckiej agresji na Polskę we wrześniu 1939 roku. Z tej okazji w piątek 15 września 2017 roku o godzinie 19:00 w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie, przy Krakowskim Przedmieściu 3 odbędzie się Masza św. z asystą wojskową w intencji poległych i pomordowanych w obronie Ojczyzny. Mszy św. przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ordynariusz Diecezji Warszawsko-Praskiej, JE Arcybiskup Henryk Hoser. Po Mszy św. odbędzie się koncert Zespołu Tańca Ludowego "Masovia".
 
Następnie, w siedzibie Muzeum Lwowa i Kresów w Kuklówce Radziejowickiej, ul. Biniszewicze 4, w sobotę 16 września 2017 roku o godzinie 15:00 odbędzie się rekonstrukcja historyczna "Odbicie dworku kresowego z rąk NKWD", otwarcie wystawy "Obrońcy granic wschodnich, żołnierze AK" oraz spotkanie z kombatantami, żołnierzami AK "Łagiernikami".
 
 
26 września 2017 roku o godzinie 19:00 w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się koncert światowej sławy pianistki Leny Ledoff z zespołem "Chopin-Wars-Komeda".
Patronat honorowy nad uroczystościami objęła Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków, Pani Magdalena Gawin.
Wykonanie: najlepszemedia.pl