Aktualności

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zakończyła siódmą edycję akcji edukacyjno-społecznej „Książki dla Polaków na Wschodzie,” w wyniku której polskie ośrodki na Kresach zostały wyposażone w kolejne 1,5 tys. polskich książek.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zorganizowała uroczystości upamiętniające bohaterów walczących o Niepodległość Polski: zesłańców, legionistów Piłsudskiego, ofiar agresji niemieckiej i sowieckiej.

Zapraszamy do obejrzenia serwisu zdjęciowego oraz na relację filmową z koncertu Marii Pomianowskiej z zespołem, który odbył się 11 listopada 2021 roku w Pałacu w Radziejowicach, w Nowym Domu Sztuki.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie przedsięwzięciem „Polska moja Ojczyzna”, składającym się z koncertu „Perły muzyki polskiej” oraz wystawy „Walczący o Niepodległość” uczciła 103 rocznicę Powstania Orląt Lwowskich i 103 rocznicę odzyskania Niepodległości. Prof.

W Fundacji Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie stanęły dwie XIX-wieczne chałupy przywiezione z Syberii. W jednej z nich mieszkał na zesłaniu w Tunce Józef Piłsudski, w drugiej mieszkali księża zesłani za pomoc Powstańcom styczniowym.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie serdecznie zaprasza na koncert z okazji 103. rocznicy Powstania Orląt Lwowskich i 103. rocznicy odzyskania Niepodległości pt. „Polska moja Ojczyzna – Perły muzyki polskiej”.

W Muzeum Lwowa i Kresów w Kuklówce, jak co roku uczczono Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów zaprasza do swojego kanału w YouTube.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zorganizowała widowisko artystyczne Śpiewogra Filozof zmieniony na podstawie utworów Michała Kazimierza Ogińskiego.

W Fundacji Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie uczczono ofiary agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę z września 1939 r. Zebrani wysłuchali wprowadzenia prezes Fundacji Aleksandry Biniszewskiej o napaści niemieckiej na Polskę 1 września 1939 i zdradzieckiej napaści sowieckiej 17 września 1939. „Razem ze Stanisławowem, Wilnem, Łuckiem, Tarnopolem, Lwowem, Grodnem, Nowogródkiem również Białystok trafił pod okupację sowiecką.

Wykonanie: najlepszemedia.pl