Aktualności

W Muzeum Lwowa i Kresów w Kuklówce, jak co roku uczczono Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.

Na Świży Rok 2021

całej polskiej famule

życzymy końca zarazy,

szwajnerów jak najwięcej,

aby hamać co było

i aby najże nas nigdy

nikt nie wykantował.

Daj Paniago Boże Polsce tego wszystkiego!

B. A. Biniszewscy

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie

Muzeum Lwowa i Kresów

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie oraz Muzeum Lwowa i Kresów zaprasza do swojego kanału w YouTube.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zorganizowała widowisko artystyczne Śpiewogra Filozof zmieniony na podstawie utworów Michała Kazimierza Ogińskiego.

W Fundacji Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie uczczono ofiary agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę z września 1939 r. Zebrani wysłuchali wprowadzenia prezes Fundacji Aleksandry Biniszewskiej o napaści niemieckiej na Polskę 1 września 1939 i zdradzieckiej napaści sowieckiej 17 września 1939. „Razem ze Stanisławowem, Wilnem, Łuckiem, Tarnopolem, Lwowem, Grodnem, Nowogródkiem również Białystok trafił pod okupację sowiecką.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie, oraz Muzeum Lwowa i Kresów mają zaszczyt zaprosić na Uroczystości upamiętniające OFIARY AGRESJI NIEMIECKIEJ
i SOWIECKIEJ na POLSKĘ we wrześniu 1939 r.

W Fundacji Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie odbyło się spotkanie upamiętniające bohaterów narodowych „Walczących o Niepodległość” Z uwagi na ograniczenia spowodowane COVID - 19 organizatorzy w celu zminimalizowania ryzyka zarażenia koronawirusem zorganizowali spotkanie w reżimie sanitarnym.

Premier Rzeczpospolitej Polskiej, pan Mateusz Morawiecki zaszczycił organizatorów uroczystości - Fundację Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie listem z podziękowaniem za upamiętnienie i oddaną cześć uczestnikom "Akcji Burza" z Ośrodka Armii Krajowej "OSA" Zgrupowania "Krzysztof".

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie, Muzeum Lwowa i Kresów oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Ośrodek „Osa” uczcili bohaterów „Akcji Burza” na Ziemi Grodziskiej. Uroczystej Mszy św. w intencji kombatantów i ich rodzin przewodniczył ks. infułat prof. dr hab.  Wojciech Góralski.

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie, Muzeum Lwowa i Kresów oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Ośrodek „OSA” mają zaszczyt zaprosić na uroczystości poświęcone Akcji Burza które odbędą się 26 lipca 2020 roku o godzinie 12.00 w Kuklówce Radziejowickiej.

Wykonanie: najlepszemedia.pl