W Muzeum Lwowa i Kresów w Kuklówce, prowadzonym przez Fundację Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie odbył się koncert utworów Liszta i Chopina w wykonaniu Leny Ledoff. Ta światowej sławy pianistka wykonała w plenerze „wariacje” utworów Liszta i Chopina.

Koncert przeplatany był monologiem artystki o przyjaźni, rywalizacji, a także współpracy pomiędzy Lisztem i Chopinem oraz czytaniem fragmentów wspomnień Franciszka Liszta o Fryderyku Chopinie przez aktora Przemysława Dąbrowskiego. Po koncercie można było zwiedzić wystawę wydawnictw z XIX  i pocz. XX wieku o Chopinie i Liszcie, pochodzących z Muzeum Lwowa i Kresów. W czasie spotkania integracyjnego zebrani długo dyskutowali i zastanawiali się czy w przyjaźni Liszta i Chopina więcej było współpracy czy rywalizacji.

Przedsięwzięcie dofinansowano przez Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.