W ramach obchodów Roku Karskiego 2014 Muzeum Dulag 121 zaprasza na współorganizowane wraz z Muzeum Historii Polski całodniowe spotkanie z cyklu Karty Historii zatytułowane „Pruszkowski Dzień Karskiego”, które odbędzie się w sobotę, 28 czerwca w siedzibie Muzeum przy ul. 3 Maja 8A.

W programie warsztaty dla dzieci oraz pokaz polskich i zagranicznych filmów dokumentalnych oraz animowanych poświęconych postaci Karskiego, m.in. Andrzeja Wolskiego oraz Claude’a Lanzmanna.

Program „Pruszkowskiego Dnia Karskiego”:

1. Warsztaty dla dzieci poświęcone postaci Jana Karskiego (prowadzenie Agata Mirosz) - godz. 12:00.

2. „Wysłannik z Polski” (Messenger from Poland, seria Struggles for Poland, reż. Martin Smith, Wielka Brytania 1987, 40 min.). Początek projekcji filmu – godz. 14:00.

3. „Niewykorzystane fragmenty wywiadu nagranego przez C. Lanzmanna podczas kręcenia „Shoah”” (reż. Claude Lanzmann, Francja 1985, 37 min) oraz „Posłaniec z piekła. Historia Jana Karskiego” (prod. Rafael Medoff, Neil Adams, Stan Lee, USA 2010, 12 min). Początek projekcji filmów – godz. 15:00.

4. „Emisariusze” (reż. Andrzej Wolski, Polska 1987, 56 min.). Początek projekcji filmu - godz. 16:00.

Zapraszamy w imieniu Muzeum Dulag 121, szczegóły wydarzenia na stronie www.dulag121.pl