Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie uczciła 101 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Uroczystość była podniosła, bo świętowano na Zamku Królewskim w Warszawie, a razem z Polską świętowali również Węgrzy. Z tej okazji odbył się koncert muzyki węgierskiej i polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu Grażyny Auguścik i Trio Archetto.

Wieczór uświetniła recytacji poezji węgierskiej w wykonaniu Haliny Rowickiej i Radosława Myrchy. Po koncercie, w czasie rozmów kuluarowych w Sali Rady Zamku Królewskiego można było obejrzeć wystawę „Obrona Lwowa” z reprodukcji zdjęć z książki Szentivanyi Jeno i zbiorów z Muzeum Lwowa i Kresów. Zebrani wysłuchali również prelekcji prezes Fundacji Lwów i Kresy Płd.-Wsch. o stosunkach polsko-węgierskich na przestrzeni wieków. Po głównych uroczystościach 15.11.2019 roku na Zamku Królewskim w Warszawie, wystawa „Obrona Lwowa” została przeniesiona do Muzeum Lwowa i Kresów w Kuklówce, gdzie była eksponowana do 31.12.2019 r.

Uroczystości odbyły się pod honorowym patronatem Premiera Mateusza Morawieckiego.

Wsparcie finansowe zapewnił Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. W. Felczaka.