Węzeł

Fundacja Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie włączyła się w akcję przygotowaną przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „100 tysięcy drzew na 100-lecie Niepodległości Polski 1918-2018”.  Akcja została objęta Honorowym Patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz włączona do oficjalnych wydarzeń sygnowanych logotypem „Niepodległa”.

Głównym celem ekologicznej akcji z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest zwrócenie uwagi Polaków na fakt, że miarą patriotyzmu jest także poszanowanie środowiska naturalnego i ochrona pięknej polskiej przyrody.

Na terenie Fundacji Lwów i Kresy Południowo-Wschodnie zostały posadzone certyfikowane drzewa przez Żołnierzy Łagierników, władze samorządowe, duchowieństwo oraz Polaków z Białorusi.

Kilkadziesiąt sadzonek z certyfikatem akcji oraz instrukcją sadzenia i pielęgnowania drzew zostało rozdane dzieciom i młodzieży. Trafią do ogrodów i parków w całej Polsce.

 

 

Wykonanie: najlepszemedia.pl